پسیو و زیرساخت شبکه

پسیو در لغت به معنای غیر فعال است و به تجهیزاتی گفته می شود که الکتریکی نمی باشند و بدون استفاده از برق در شبکه قرار می گیرند و زیرساخت استفاده از تجهیزات الکتریکی را دریک شبکه فراهم می سازند. پایه و اساس منظم و صحیح  کار کردن یک شبکه زیر ساخت و پسیو اصولی و علمی می باشد، سامانه ارتباطات آکام مفتخر است با بکارگیری نیروی متخصص در زمینه طراحی و اجرای زیرساخت شبکه، پیشینه درخشانی را در این زمینه برای خود رقم زده است.

یک پروژه پسیو به چه صورت انجام میگیرد؟!

برای انجام یک پرژه کارشناسان پسیو ما در محل  حاضر شده و یک بازدید فنی و دقیق از محل  پروژه به عمل می آورند، محل دقیق قرار گیری تجهیزات،اتاق سرور، نودها،نحوه کابل کشی و بررسی تمامی مسیر های کابل کشی و …. مشخص می گردد و باتوجه به نیاز مشتری و همچنین رعایت استاندارهای موجود یک نقشه اولیه برای اجرای پروژه تهیه می گردد. در گام بعد کارشناسان طراحی ما  نقشه تهیه شده را بصورت بسیار دقیق و با رعایت اصول طراحی جهت هرچه بهتر انجام شدن پروژه در نرم افزار های تخصصی مربوط به این کار طراحی می کنند.

در گام بعد تمامی تجهیزات مورد نیاز لیست شده و از بهترین و مرغوبترین اجناس موجود در بازار تهیه می گردد.

لازم به ذکر است، کیفیت تجهیزاتی که در زیرساخت شبکه به کار می روند، در نحوه و سرعت کار کرد شبکه بسیار تاثیر گزار می باشد و نامرغوب بودن اجناس و تجهیزات بدون شک در آینده مدیران شبکه را به مشکل های جدی گرفتار خواهد کرد.

در نهایت نوبت به اجرای پسیو شبکه می رسد، این قسمت از پروژه حساسیت بسیار بالایی را میطلبد، چرا که کوچکترین اشتباه و یا حتی کوتاهی در صحیح انجام دادن آن میتواند موجب از بین رفتن سلامت کلی شبکه شده و فناوری اطلاعات یک شرکت یا سازمان را که بدون شک مهمترین هسته یک تجارت می باشد به خطر می اندازد، ازین رو سامانه ارتباط آکام با 18 سال تجربه مستمر در اجرای پروژه های پسیو و با داشتن کادر متخصص و مجرب با دانش فنی بالا تضمین می کند بهترین زیرساخت ممکن را برای شرکت و سازمان شما با تعهد کامل  به انجام رساند.

کابل کشی
فهرست