نرم افزار حسابداری محک

سری عمومی – تولیدی

بسیاری از قابلیت های این نسخه از نرم افزار حسابداری محک در نسخه های عمومی – فروشگاهی و عمومی – شرکتی مشترک می باشند، لذا در صورتی که اطلاعت کاملی ازین نسخه می خواهید روی نام نسخه های مذکور در  بالا کلیک نمایید.

با توجه به شرایط سیاسی ایران در جهان و اتفاقاتی که مانند تحریم های جهانی، بازار تولید داخلی رونق بیش از پیش گرفته است، علی الخصوص تولیدی هایی که نیاز به واردات مواد اولیه تولید ندارند.

طبیعتا با فعالیت بیشتر تولیدی ها و مراودات مالی بیشتر نیاز به یک نرم افزار حسابداری قدرتمند که بتواند از پس محاسبات سنگین روزانه و ماهانه و در نهایت سالانه یک تولیدی برآید بسیار احساس می شود.

نرم افزار حسابداری محک در سری عمومی خود نسخه ای را طراحی کرده است که نیاز های تولیدی های متوسط و کوچک غیر صنعتی و حتی صنعتی های کوچک را برآورده می کند.

در گذشته تمامی تراکنش های مالی یک تولیدی در دفاتر به صورت دستی وارد میشد، حتی این روز ها باز هم تولیدی های زیادی هستند که بصورت دستی اطلاعات خود را وارد می کنند.

یکی از دلایل این موضوع ترس از مشکل بودن استفاده از یک نرم افزار حسابداری است، اما نرم افزار حسابداری محک در طراحی نرم افزار خود سادگی و در دسترس بودن را از همه موارد دیگر مورد بیشتر مورد توجه قرار داده است.

لذا این اطمینان به شما داده می شود که حتی شخصی که دانش حسابداری ندارد به راحتی می تواند با این نرم افزار کار کند.

نرم افزار حسابداری محک عمومی - شرکتی

عملیات تولید

 یکی از مهمترین ویژگی های سری تولیدی ، عملیات تولید است که شامل فرومول های تولید ، ثبت تولید با فرمول های ثابت و متغیر، ثبت مستقیم هزینه های مواد و دستمزد و سربار در حین تولید ، محاسبه بهای تمام شده کالا و ثبت تولید همزمان با ثبت فروش می باشد .

اگر بخواهیم موارد ذکر شده در عملیات تولید را با یک مثال توضیح دهیم ، میتوان به تولید یک عدد مانتو زنانه اشاره کرد .

در این مثال اولین مرحله ، یعنی برای فرمول تولید باید بفهمیم که برای دوخت یک مانتو با مدل x چند متر پارچه ، چند متر نخ، چند عدد دکمه و چقدر هزینه نیروی انسانی مورد نیاز است. البته در دوخت مانتو موارد دیگری نیز استفاده می شود که ما  به اختصار توضیح میدهیم.

در نرم افزار حسابداری محک دو نوع فرمول تولید وجود دارد، فرمول تولید ثابت و فرمول تولید متغیر.

 در تولید ثابت یک بار برای همیشه فرمول تولید مانتو را به نرم افزار حسابداری محک می دهیم و از آن پس بر اساس آن فرمول ورودی پارچه، نخ، دکمه و… را به خروجی تعداد مشخص مانتو محاسبه می کند و هزینه نهایی مانتو را به احتساب همه هزینه ها به ما می دهد.

در تولید متغیر این امکان را به شما می دهد که برای تولیدات خاصی که همیشگی نیستند فرمول های متنوع ایجاد کنید.

به عنوان مثال اگر در کنار تولید همیشگی قصد تولید چند عدد محدود از یک مدل مانتو را دارید فرمول تولید متغیر مشکل شما را حل میکند. به این صورت که به شما فرمول خاص همان مدل را در نرم افزار حسابداری محک ایجاد میکنید.

نرم افزار حسابداری محک عمومی - شرکتی

در مثالی که ذکر شد ممکن است هزینه هایی مثل اجرت برشکار، پرتی پارچه، هزینه حمل و نقل و… را در روند کار داشته باشیم، که نسخه تولیدی امکان محاسبه همزمان همه این موارد در حین تولید را به شما می دهد.

مزیت این مورد این است که به تولیدی ها امکان احتساب بهای تمام شده کالا را می دهد و کار را برای   شما برای افزودن درصد مناسب جهت سود آوری کالا کمک می کند.

دو واحدی

یکی از قابلیت های بسیار جذاب این نسخه از نرم افزار حسابداری محک “دو واحدی” می باشد که تعداد کمی از نرم افزار های موجود در بازار این قابلیت دا دارند و بسیار برای تولیدی ها کارآمد و مهم می باشد.

یه عنوان مثال همان مورد مانتو را که در بالا گفتیم به این موضوع بسط می دهیم، شما تصور کنید یک تولیدی مانتو دارید و به همین جهت پارچه را باید طاقه ای بخرید، چرا که مصرف زیادی دارد و همچنین مرقون به صرفه است.

ولی در واقع پس از تولید مانتو و زمانی قصد فروش آنرا دارید، اولین چیزی را که در محاسبه قیمت منظور می کنید پاچه استفاده شده در مانتو است.

زمان تعیین قیمت شما محاسبه می کنید برای این مانتور چند متر پارچه استفاده شده است، در صورتی که شما پارچه را طاقه ای خریدید، مزیت عالی نرم افزار حسابداری محک در محاسبه دو واحدی پارچه برای شما گره گشای این مورد خواهد بود.

نرم افزار حسابداری محک عمومی - شرکتی

در واقع شما دو واحد و مقیاس در مورد یک کالا دارید یکی طاقه ای و یکی متری.

برای آسان شدن این موضوع تصور کنید برای کسب و کار هایی که شیر را به صورت کیلویی میخرند و در پاکت های مخصوص آن به فروش می رسانند، یعنی اینجا از دو واحد کیلو و پاکت استفاده شده است.

این نسخه از نرم افزار حسابداری محک با کاربری آسان و کارآمد تمامی نیاز ها و انتظاراتی که یک تولیدی از نرم افزار حسابداری دارد را به بهترین شکل پوشش می دهد.

امکانات صنفی

بسیاری از کالاهایی که تولید می شوند خصوصیات بسیار متفاوتی باهم دارند البته این صحبت در مورد یک کالا با مشخصات متفاوت است.

تصور کنید شما یک تولیدی کاشی و سرامیک دارید و کاشی ها در اندازه های مختلف حتی با ضخامت های متفاوت و رنگ بندی های متنوعی هستند، انگاه شما هیچ محدودیتی روی برنامه برای تعریف جزئیات کالاها ندارد.

توضیح اینکه زمانی که میخواهید این کالاها را بفروشید و فاکتوری را صادر نمایید و یا همچنین در زمانی که گزارش انبار و موجودی کالا را میخواهید بگیرید، به راحتی و سادگی هرچه تمام به هدف خود می رسید.

به عنوان مثال شما میخواهید موجودی سرامیک 60 سانتی سفید رنگ با ضخامت یک سانت را بگیرید، نرم افزار حسابداری محک در این نسخه بهترین و جزئی ترین گزارش را به شما می دهد.

سامانه ارتباطات آکام نمایندگی انحصاری گروه نرم افزاری محک در سطح ایران می باشد.

نرم افزار حسابداری محک عمومی - شرکتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست