نرم افزار حسابداری محک

نسخه عمومی – شرکتی

در این نسخه از نرم افزار حسابداری محک موارد مشابهی با نسخه عمومی فروشگاهی وجود دارد ، جهت مشاهده ی امکانات نسخه فروشگاهی اینجا کلیک کنید .

عملیات بازرگانی

با توجه به اینکه معاملات شرکتی در آن واحد انجام نمی پذیرد و نیاز به بررسی و ارزیابی قیمت از فروشندگان مختلف را دارد، لذا از پیش فاکتور برای اعلام قیمت و ارائه پیشنهاد استفاده می شود.

در صورت توافق و تایید پیش فاکتور، در نرم افزار حسابداری محک قابلیت تبدیل پیش فاکتور به فاکتور نهایی وچود دارد و حتی در صورت نیاز به اضافه کردن موارد جدید به آن ، امکان ویرایش و حتی حذف موارد از ان  نیز میسر میباشد.

یکی از مواردی که در مراودات مالی شرکتی بسیار حائز اهمیت می باشد صدور فاکتور رسمی است، در این نسخه از نرم افزار حسابداری محک قابلیت صدور فاکتور رسمی با فرمت مورد تایید اداره مالیات تعبیه شده است.

نرم افزار حسابداری محک عمومی

شاید در تعاملات مالی در سطح فروشگاهی تبادل چک خیلی مرسوم نباشد ولی در مسائل مالی شرکتی به دلیل نیاز به ثبت سند و حجم بالای نقل و انتقال پول و ایجاد توان پرداختی در بلند مدت استفاده از چک بسیار کاربردی می باشد.

در این نسخه از نرم افزار حسابداری محک امکان ثبت، ورود و خروج چک ها، چک برگشتی، عودت چک و حتی چک امانی ثبت می گردد، این موضوع در گزارش گیری های مالی بسیار مهم می باشد و خوشبختانه نرم افزار محک به خوبی از پس مدیریت این موارد بر می آید.

همچنین در مورد چک های دریافتی مدت دار لازم است بدانید عملیات راس گیری(عملیات انتخاب چک های موجود در صندوق شما با تاریخ های وصول مختلف برای پرداخت در یک تاریخ مشخص) در نرم افزار  محک صورت می گیرد.

به عنوان مثال برای مورد مذکور تصور کنید شما چندین چک به تاریخ های مختلف از مشتریان خود دریافت نموده اید، و برای خرج این چک ها در معامله ای که موعد پرداخت 31 روز دیگر است با استفاده از میانگین تاریخ چک ها موجود در صندوق چک هایی را انتخاب می کنید که راس کلی آنها 31 روز باشد.

گزارش ها

از مهمترین موارد مالی در شرکت ها گزارش گیری از کالا، انبار ها، صورت حساب های سود و زیان، بدهکاری و بستانکاری، بانک و گزارش های دوره ای فصلی برای تنظیم ترازنامه های مالیاتی و … می باشد.

 همه این گزارش ها را می توان به تفکیک در نرم افزار حسابداری محک در قالب ورد، اکسل، عکس و PDF دریافت نمود.

لازم به ذکر است مهمترین ویژگی گزارش گیری توسط نرم افزار حسابداری محک سهولت انجام این کار و وجود فیلتر های متنوع و کارامد برای تنظیم گزارش دلخواه و استخراج اطلاعات به مفیدترین شیوه برای هدف مورد استفاده شما می باشد.

یکی از انواع گزارش گیری در نرم افزار حسابداری محک گزارش گیری نموداری برای موجودی انبار، صورت سود و زیان، روند بررسی پروژه ها و … می باشد، که از مزایای این روش می توان به بررسی سریع و جمع بندی در یک نگاه اشاره کرد.

نرم افزار حسابداری محک عمومی

ترازنامه

از دیگر امکانات نرم افزار حسابداری محک، گرفتن تراز نامه(ترازنامه گزارشی است که در پایان هر سال مالی برای بررسی سود و زیان صادر می شود) و ترازنامه آزمایشی(گزارش ماهانه از گردش مالی برای بررسی اسناد ثبت شده) می باشد.

برای بررسی این مهم و دریافت یک گزارش کامل و صحیح شما باید دسته بندی دقیقی در سطوح مختلف حسابداری خود ایجاد کرده باشید که کدینگ نرم افزار حسابداری محک(دسته بندی حسابها در سطوح مختلف) راه را برای شما باز می کند.

با توجه به کدینگ حساب تعریف شده درنرم افزار شما می توانید برای هر حساب معین 999 کد تفضیلی تعریف کنید.

کدینگ حساب ها از اهمیت زیادی در حسابداری برخوردار است، زیرا باعث یکپارچگی و استاندارد شدن رویداد های مالی می شود و تحلیل و بررسی روند کاری شما را آسان می سازد، بنابراین در نرم افزار حسابداری محک شما ترازنامه دقیقی دریافت می کنید.

تزارنامه آزمایشی دو ستونی، چهار ستونی و شش ستونی امکان بررسی هرچه دقیق تر روند یک ماه را برای شما فراهم می کند و امکان اشتباه در تراز مالی پایان سال را به صفر می رساند.

.لازم به ذکر است ترازنامه آزمایشی در سری عمومی مختص نسخه شرکتی نرم افزار حسابداری محک در تمام سطوح می باشد

نرم افزار حسابداری محک عمومی

دفاتر حسابداری

طبق قوانین اداره مالیات تمامی شرکت ها موظف هستند در تاریخ معینی دفاتر حسابداری(روزنامه، کل و معین) خود را برای سال بعد پلمپ نمایند، امروزه این پروسه دیگر نیازی به حضور در دفاتر رسمی و یا اداره مالیات ندارد.

تمامی مراحل پلمپ و دریافت آن به صورت آنلاین انجام میگیرد، ولی موضوع اصلی ما پر کردن این دفاتر می باشد، برای این کار نیاز به هزینه، وقت و وجود یک شخص حسابدار متخصص می باشد.

نرم افزار حسابداری محک جهت تسریع و تسهیل کردن این امر قابلت خروجی برای دفاتر حسابداری را در این نسخه از نرم افزار تدارک دیده است. به این صورت که خروجی را بصورت قایل های اکسل از نرم افزار می گیریم و به صورت دستی وارد دفاتر می کنیم.

تجمیع اسناد

این مورد یکی از مهمترین قابلیت های نرم افزار حسابداری محک در سطح شرکتی می باشد، چرا که یک شرکت در طول روز ممکن است ثبت سند های بیشماری انجام دهد که در طول سال تعداد قابل ملاحظه ای می شود.

تجمیع سند از ایجاد تعداد زیادی سند در طول روز، ماه و حتی سال مالی جلوگیری می کند، و این مهم بررسی های احتمالی مالی توسط حسابرس را بسیار تسهیل می کند و احتمال خطا را کاهش می دهد.

نرم افزار حسابداری محک عمومی - شرکتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست