نرم افزار حسابداری محک

آموزش نصب و راه اندازی

جهت نصب برنامه حسابداری محک ابتدا DVD برنامه را داخل دستگاه خود بگذارید، اگر  CD  یا DVD رام کامپیوتر شما ضعیف و قدیمی است، توصیه می شود ابتدا فایل های برنامه را داخل کامپیوتر خود کپی کنید و سپس برنامه را نصب نمایید.

لازم به ذکر است قبل از نصب نرم افزار محک باید پیش نیاز برنامه را نصب نمایید، ابتدا زبان فارسی را به صفحه کلید کامپیوتر خود اضافه نمایید.

سپس برنامه Net Framework. نسخه 3.5 یا بالاتر را نصب نمایید، در صورتی که در هنگام نصب برنامه به شما پیغام داده شد که  این برنامه از قبل نصب شده هست، باید آنرا فعال نمایید.

جهت فعالسازی  .net frameworkدر ویندوز 10 باید وارد مسیر زیر شوید.

Control Panel—-> Programs and Features

در ضمن در سایز ویندوز ها مسیر نصب Feature ها آدرس بالا می باشد.

سپس در سمت چپ صفحه گزینه turn windows features on or off  را انتخاب نموده و مطابق تصویر زیر دو تیک زیر گزینه

 .Net Framework 3.5  را انتخاب نمایید و OK را بزنید، طی این پروسه فایل های مربوطه نصب می گردد.

نصب محک

نصب نرم افزار حسابداری محک

برای شروع نصب نرم افزار حسابداری محک روی فایل Autorun دبل کلیک کنید (و یا راست کلیک کنید و گزینه Open را انتخاب نمایید).

صفحه جدیدی باز می شود که گزینه های متعددی در آن وجود دارند، اولین گزینه ابزار های کمکی، نرم افزار هایی می باشند که قبل از نصب برنامه (که در ابتدا توضیح دادیم) مورد نیاز می باشند، و یا بعد از نصب برنامه به کمک ما خواهند آمد.

نرم افزار هایی مانند مرورگر گوگل کروم، درایور قفل شبکه و یک جعبه ابزار مختص به نرم افزار حسابداری محک وجود دارد که می توانید عملیات هایی را جهت برطرف کردن مشکلات بوجود آمده و یا استفاده از موارد پشتبانی مانند تصویر زیر استفاده نمیایید.

حسابداری محک
نصب محک

در صورتی که قصد دارید به هر دلیلی بانک اطلاعاتی را بصورت مجزا نصب نمایید باید گزینه نصب بانک اطلاعاتی را مطابق شکل زیر انتخاب کنید.

نرم افزار محک

در ضمن اگر برای هر قسمت از برنامه نیاز به آموزش دارید می توانید گزینه راهنما را بزنید، که شامل ویدئو آموزش نصب نرم افزار حسابداری محک نیز می باشد، در نهایت روی  گزینه نصب کامل نرم افزار محک کلیک نمایید.

نصب نرم افزار حسابداری محک

اکنون وارد اولین صفحه نصب نرم افزار حسابداری محک شده اید، در این صفحه پیش نیاز های نصب برنامه حسابداری محک بررسی می شود. در صورتی که مشکل خاصی نباشد، گزینه گام بعد فعال می شود و شما باید آن را انتخاب نمایید.

نصب نرم افزار حسابداری محک

در صفحه جدید مفاد قرارداد گروه نرم افزاری محک با شما به عنوان خریدار نرم افزار حسابداری محک قابل مشاهده می باشد، لطفا متن را مطالعه نمایید و در صورت پذیرفتن مفاد قرار داد گزینه “موارد قرارداد فوق را مطالعه نمودم و با شرایط آن موافق هستم” را چک مارک بزنید و گام بعد را انتخاب نمایید.

مفاد قرارداد نرم افزار حسابداری محک

در این مرحله از نصب نرم افزرا حسابداری محک بانک اطلاعاتی نصب خواهد شد، گزینه اول نصب برنامه بصورت خوکار می باشد و همواره این گزینه توصیه می شود.

ولی گاهی به دلایلی مانند بروز خطا باید از گرینه دوم یعنی نصب دستی استفاده کرد، در این مرحله گزینه سومی هم وجود دارد که زمانی از آن استفاده می کنیم که نرم افزار محک را به عنوان سرور روی یک سیستم دیگر داشته باشیم و روی این سیستم نسخه کلاینت را بخواهیم نصب کنیم.

طبق تصاویر زیر مراحل نصب  پیش می رود.

نرم افزار حسابداری محک
نرم افزار حسابداری محک
نرم افزار حسابداری محک

در این مرحله از نصب نرم افزار حسابداری محک محل نصب برنامه را تعیین می نماییم، بصورت پیش فرض خود برنامه در مسیر زیر نصب می گردد.

Drive D—>Mahak Software Consultant—>Mahak8

پس از تعیین محل نصب برنامه گزینه گام بعدی را انتخاب نمایید.

نرم افزار حسابداری محک

سپس مراحل نصب نرم افزار حسابداری محک با کپی فایل برنامه در محل مشخص شده ادامه می یابد.

حسابداری محک

پس از اتمام مراحل نصب پیغام زیر را مشاهده خواهید کرد.

نرم افزار محک

اکنون نصب برنامه به پایان رسیده است، آیکون برنامه محک روی دسکتاپ کامپیوتر شما قرار گرفته است، همچنین در کنار آیکون نرم افزار حسابداری محک آیکونی با نام سیستم آموزشی محک وجود داد که با مراجعه به آن می توانید نحوه کار با نرم افزار و همه قسمت های آنرا یاد بگیرید.

نرم افزار محک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست