نرم افزار حسابداری محک

سری عمومی نسخه فروشگاهی

در این سری از نرم افزار حسابداری محک سه سطح وجود دارد، ما در این نوشته تلاش خواهیم کرد به شکل مفهومی این سطوح را توضیح داده و تفاوت های آنها را برای هرچه بهتر راهنمایی کردن خریداران عزیز بیان کنیم.

عملیات بازرگانی

مسلما ابتدایی ترین خواسته ای که از یک نرم افزار حسابداری در سطح فروشگاهی انتظار می رود، ثبت خرید ها و فروش ها، برگشت از خرید و فروش می باشد.

 ارائه قالب های متنوع فاکتور با توجه به کسب کار شما از قابلیت های نرم افزار حسابداری محک می باشد، به عنوان مثال چاپ فیش برای رستوران ها و یا  فروشگاه ها.

همچنین با توجه به استفاده از چاپگر های مختلف امکان انجام تنظیمات مناسب برای انواع چاپ ها با توجه به نیاز شما وجود دارد.

نرم افزار حسابداری محک

در مورد قیمت فروش در بین سه سطح نسخه فروشگاهی نرم افزار حسابداری محک موارد ذیل حائز اهمیت می باشد.

1-در صورتی که در زمان صدور فاکتور فروش مبلغ را از میزانی که قبلا در این نسخه از نرم افزار حسابداری محک تعریف کرده باشید کمتر وارد نمایید ، هشداری برای شما نمایش داده می شود تا از صحت مبلغ اطمینان حاصل نمایید، این امکان از بروز خطا در زمان ورود مبلغ جلوگیری می کند.

2- قابلیت های مختلفی وجود دارد که شما می توانید میزان سود خود را برای یک کالا بر اساس آن تعیین نمایید.

 در نرم افزار حسابداری محک این امکان وجود دارد که قیمت فروش را بر اساس درصد مشخصی از قیمت خرید تعیین نموده و در صورتی که این کار را انجام دهید دیگر نیازی نیست برای هرکالا بصورت دستی درصد تعیین کنید.

3- گاهی اوقات شما گروه های مختلفی از مشتریان را دارید و نحوه محاسبه قیمت برای هرکدام از آنها متفاوت است. جهت تسهیل این موضوع و جلوگیری ازینکه شما بخواهید چندین بار برای یک کالا تغییر قیمت دهید.

 آیتمی در نرم افزار حسابداری محک وجود دارد که می توان چندین سطح قیمت برای یک کالا تعیین نماییم (سطح یک و دو تا پنج قیمت و سطح سه تا ده قیمت) و در زمان صدور فاکتور با توجه به نوع مشتری قیمت مختص به آنرا انتخاب نمایید.

نرم افزار حسابداری محک
تخفیفات

زمانی که شما برای یک مشتری چندین کالا را فاکتور می کنید و قصد دارید فقط در چند مورد کالا ها تخفیف دهید گزینه تخفیفات سطری در نرم افزار اختصاص داده شده است.

اگر قصد این را دارید در کل فاکتور به مشتری تخفیف دهید گزینه ای تحت عنوان تخفیف انتهای فاکتور وجود دارد که می توانید از آن برای انجام این امر استفاده نمایید.

در دو مورد بالا تخفیف موردی را اشاره کردیم، حال زمانی که شما قصد دارید به گروهی از کالا یا اشخاص تحت عنواین مختلف مانند جشنواره تخفیف دهید، در این صورت نرم افزار حسابداری محک تخفیفات گروهی را برای شما تعبیه کرده است.

ثبت فاکتور

شما ممکن است با مشتریان خود به شکل های مختلفی کار کنید، به عنوان مثال بصورت نقد یا نسیه بودن حساب و یا میزان اعتبار برای آنها تعیین نمایید و در صورتی که خرید آنها بیشتر از مبلغ تعیین شده باشد پیغام خطا می دهد.

نرم افزار محک

عملیات خزانه داری

دریافت مبلغ کالا از مشتری می تواند به شکل های مختلفی باشد، نقدی، چک، کارت خوان و یا حواله، برای هر کدام ازین موارد عملیاتی در نرم افزار تعبیه شده است.

همه این موارد می تواند برای خرید نیز انجام پذیرد، و نوع پرداخت شما در نرم افزار ثبت می گردد. همچنین امکان اتصال دستگاه کارت خوان نیز به نرم افزار ممکن می باشد.

گزارشات پایه ای

یکی از امکانات پر کاربرد نرم افزار حسابداری محک گزارش گیری جزئی و کلی آن می باشد، شما می توانید از تمامی قسمت هایی که در آن ها داده ثابت یا متغیر وارد شده است گزارش تهیه نمایید، مواردی همچون گردش حساب اشخاص، ورودی صندوق، و یا مبلغ هایی که بصورت خروجی و یا ورودی در حساب بانکی داشته اید.

بررسی سود براساس یک گروه از کالا ها و اشخاص، میزان کالای موجود، گزارش کاردکس کالاها، گزارش های نموداری و مهمترین گزارشی که ممکن است شما نیاز داشته باشید از انبار و میزان گردش کالای داخل آن می باشد.

نرم افزار محک

قابلیت ها و امکانات پایه ای

ظاهر نرم افزار حسابداری محک به شکلی طراحی شده است که تمامی امکانات مورد نیاز به راحتی قابل مشاهده و در دسترس(تحت عنوان منوی جادویی) می باشند، از طرفی رنگ بندی و چیدمان ایکون ها را شخصا می توانید با توجه به علاقه و روحیات خود تنظیم نمایید.

امکان پرینت چک و یاداوری سر رسید چک های دریافت شده و صادر شده، همچنین سر رسید فاکتورها و حتی یادداشت هایی که در برنامه ثبت کرده اید در نرم افزار حسابداری محک طراحی و در اختیار شما می باشد.

شما می توانید از چک ها و اشخاص راس گیری کنید، اطلاعات و شماره تلفن های آن ها را در برنامه وارد نمایید و حتی دفترچه تلفن ایجاد کنید و جهت حفظ تمامی این موارد از همه قسمت های برنامه نسخه پشتبان تهیه نموده و حتی روی آن پسورد بگذارید.

با توجه به سیاست گروه نرم افزاری محک جهت تسهیل استفاده از نرم افزار حسابداری محک همه موارد فوق بدون نیاز به یک حسابدار و دانش حسابداری قابل انحام می باشد و حتی بستن سال مالی هم به شکلی طراحی شده است که کاربر به آسانی بتواند آن را انجام دهد.

6 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست