نرم افزار حسابداری محک

اطلاعات پایه-بخش دو

در ادامه معرفی قسمت های مختلف اطلاعات پایه، در این نوشته توضیحاتی در مورد ادامه کدینگ حسابداری و بخش های دیگر این قسمت را ارائه خواهیم داد، در صورتی که قصد مطالعه بخش اول را دارید اینجا کلیلک نمایید.

ادامه کدینگ حسابداری

در زمان تعریف کدینگ حسابداری در ابتدا گروه های حسابداری مانند دارائی، بدعی، سرمایه، درآمد، هزینه ، انتظامی و سایر حساب ها و… را تعریف می نمایید، در مرحله بعد برای هر کدام از گروه ها عنوان کل تعریف می کنید، به عنوان مثال در گروه حسابداری دارائی عناوین کلی مانند: وجه نقد و بانک، اسناد دریافتی تجاری، موجودی کالا، جاری اشخاص، تجهیزات مالی، پیش پرداخت های جاری، تاسیسات، دارایی ثابت، اموال، ماشین آلات، تجهیزات، استهلاک انباشته و…

پس اینکه برای هر کدام از گروه های مورد نظر در نرم افزار حسابداری محک عنوان کل را تعریف کردید به مرحله بعد می رویم یعنی، حساب معین، همانند مرحله قبل برای هر یک از موارد عنوان کل عنوان معین را اختصاص می دهیم، به عنوان مثال در حساب کل اسناد دریافتی تجاری حساب معین اسناد دریافتی در جریان وصول را اختصاص می دهیم.

سپس حساب تفصیلی را در ادامه خواهیم داشت که برای هر کدام از موارد حساب معین، حساب تفصیلی اختصاص می دهیم، این کار مانند یک طراحی منحصر به فرد می باشد و بنیان حسابداری یک تجارت می باشد لذا، شخص حسابدار باید از دانش کافی و لازم جهت پایه ریزی این مهم برخوردار باشد.

نرم افزار حسابداری محک-کدینگ

گروه های حساب

این قسمت از نرم افزار حسابداری محک همان گروه های حسابداری می باشند که در تعریف کدینگ توضیح دادیم، میتوانید در این قسمت یک گروه را حذف یا ویرایش کنید و یا یک گروه جدید تعریف کنید.

لیست سهامداران

این بخش با قسمت اطلاعات سهام کاملا مرتبط هستند و باید ابتدا در قسمت اطلاعات سهام میزان آن و تعدادی یا درصد بودن آنرا وارد نماییم و سپس میتوانیم لیست سهامداران را ادیت و ویرایش، حذف یا اضافه کنیم، پس از ورود اطلاعات نام و نام خانوادگی، درصد/تعداد سهم، سرمایه اول دوره و… با مراجعه به این قسمت از نرم افزار حسابداری محک به راحتی تمامی مسائل مربوط به سهامداران با توجه به میزان سود و زیان را خواهیم دید.

فهرست ارز ها

حتما این را میدانید که می توانید حساب ارزی خود را نیز در نرم افزار حسابداری محک مدیریت کنید، ارز هایی مانند یورو و دلار و… را میتوانید در برنامه تعریف کرده و آنها را مدیریت کنید، در قسمت دیگری از اطلاعات پایه بخش تغییرات نرخ ارز وجود دارد که در آن قسمت تغییرات مبالغ ارز ها (مخصوصا در شرایط فعلی که قیمت ارز دائم در حال تغییر است) را بروز رسانی میکنیم و خود نرم افزار حسابداری محک این تغییرات را در قسمت های مورد نظر اعمال می کند.

نرم افزار حسابداری محک-تعریف ارز

برچسب گذاری

در پاره ای از موارد نیاز است که به تعدادی از اسناد به طور مداوم دسترسی دارشته باشیم، یا نیاز باشد که در آینده به آنها رجوع کنیم، با این ویژگی به راحتی می توانیم این دسته از اسناد را برچسب گذاری کرده و در زمان نیاز آنرا بازخوانی کنیم.

به عنوان مثال لیست های بیمه و مالیات و امسال آن جزء مواردی هستند که زیاد به آنها مراجعه می شود، بنابراین این اسناد را برچسب گذاری می کنیم تا خیلی سریع و بدون اتلاف وقت به آنها دسترسی پیدا کنیم.

دستگاه هار کارت خوان

یک فروشگاه بزرگ را تصور کنید که دارای چندین گیت خروجی می باشد، طبیعتا در هر گیت چندین متصدی حضور دارند تا کالایی که مردم خرید کرده اند را برای انها محاسبه و فاکتور کنند و در نهایت مبالغ را از مشتریان دریافت کنند، حال تصور کنید چندین حساب هم به نرم افزار حسابداری محک لینک کرده اید، و هر کارت خوان مربوط به یک حساب بانکی می باشد.

نرم افزار حسابداری محک قابلیت اتصال چندین دستگاه کارت خوان را دارد و تمامی گردش مالی توسط این دستگاه ها انجام می شود در نرم افزار حسابداری ثبت می گردد و در گزارش گیری هم تمامی این ورود پول قابل مشاهده و بررسی می باشد.

نرم افزار حسابداری-کارت خوان
تنظیمات ترازو

امکان اتصال و لینک شدن نرم افزار حسابداری محک به یکسری از برند های ترازو وجود دارد، این کار برای فروشگاه ها و جاهایی که اجناس خود را به صورت وزنی می فروشند بسیار کار آمد می باشد، کالا مورد نظر را روی ترازو می گذارید و در نرم افزار انتخاب می کنید که این چه کالایی می باشد، نرم افزار حسابداری محک با توجه به قیمتی که قبلا در آن اعلام کرده اید فاکتور کالا را صادر می کند.

این کار سرعت شما را بسیار بیشتر می کند و از طرفی مجبور نیستید هر بار قیمت یک کالا را در ترازو وارد نمایید و جدای از آن هم فاکتور را می توانید به مشتری ارائه بدهید، در صورتی که اگر ترازو را به نرم افزار حسابداری محک لینک نکرده بودید علاوه بر اینکه قیمت ها را باید بصورت دستی در ترازو وارد می کردید، فاکتور هم باید جداگانه برای مشتری صادر می کردید.

این موضوع در دید مشتری هم بسیار پسندیده است، و به اعتبار فروشگاه شما قطعا بیش از پیش می افزاید چرا که مردم بسیار تمایل دارند که زمانی که چیزی را خرید می کنند خیلی سریع خریدشان انجام شود و از طرف دیگر یک فاکتور شیک و تایپ شده و واضح را دریافت نمایند، اتفاقن هم نرم افزار حسابداری محک فاکتور را بسیار واضح و تفکیک شده و شکیل صادر می کند.

نرم افزار حسابداری محک -ترازو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست