نرم افزار حسابداری محک

گزارش گیری سه

مباحث مربوط به گزارش گیری را ادامه خواهیم داد، در صورتی قصد مطالعه دو نوشته قبلی از سری توضیحات گزارش گیری را دارید روی شماره یک و دو کیک نمایید.

گردش بانک

همانطور که از نام این گزارش گیری مشخص است مربوط به بررسی ورود و خروج حساب یا حساب های بانکی می باشد، نرم افزار حسابداری محک این قابلیت را دارد که می توانید چندین حساب بانکی را به آن متصل نمایید.

همچنین در هر زمانی که نیاز باشد می توانید گزارش هر یک از حساب ها را که مد نظرتان می باشد بصورت جداگانه تهیه نمایید، معمولا فروشگاه هایی که صندوق دار دارند جهت تحویل صندوق این گزارش ها را روزانه تهیه می کنند.

جستجو در گردش درآمد

همانطور که در تصویر زیر می بینید می توانید در این قسمت تمامی درآمد های خود را مشاهده نمایید و ریز آنها را بررسی نمایید، به عنوان مثال یک درآمدی در حسابداری شما ثبت شده است و نمیدانید از چه بابت است.

حال وارد قسمت گزارشات نرم افزار حسابداری محک می شوید و در قسمت جستجوی درآمد گزینه مبهم مورد نظر خود را پیدا می کنید و باز کردن آن برگه ای را مشاهده می کنید که توضیحات کامل این درآمد در آن درج شده است.

در مورد جستجو در گردش هزینه کاملا شبیه این مورد می باشد با این تفاوت که در مورد هزینه ها می باشد.

نرم افزار حسابداری محک گردش درآمد

گردش چک های پرداختی و دریافتی

گزارش گیری از تمامی چک هایی که به دیگران پرداخت کرده اید و یا از دیگران دریافت کرده اید از دیگر گزارش های نرم افزار حسابداری محک می باشد.

گزارش سفارشات

این بخش از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که تمامی سفارشات و درخواست های مشتریان در این قسمت قابل مشاهده می باشد، این مورد می تواند بسیار کار پیگیری و انجام و حتی ارسال سفارشات مشتریان تسهیل کند.

شاید نیاز باشد برای تحویل به موقع سفارشات مشتریان هروز چندین بار به این قسمت از نرم افزار حسابداری محک مراجعه نموده و مواردی را که باید به انجام برسانند پیگیری نمایند.

لیست قیمت ها

این مورد زمانی کاربرد دارد که شاید نیاز داشته باشید لیست قیمت تمامی اجناس خود را داشته باشید تا آنرا با قیمت های قدیم و یا جدید مطابقت دهید، یا شاید میخواهید به یک مشتری لیست قیمت های خود را بدهید.

دفتر روزانه

فروشگاه ها و شرکت هایی که تراکنش های فروش بالایی دارند ازین قابلیت نرم افزار حسابداری محک استفاده می کنند، توضیح اینکه زمانی که کسب و کاری تراکنس های خیلی بالایی دارد و اگر بخواهیم آنرا در یک دفتر بنویسد چه از لحاظ مالی و چه از لحاظ زمانی مرقون به صرفه نمی باشد.

این گونه مجموعه ها با استفاده از صندوق فروش و بارکدخوان تراکنش های خود را ثبت می کنند و در پایان روز ریز تراکنش های آنروز را می توانند از دفتر روزانه استخراج کنند. در این صورت در زمان و هزینه خیلی صرفه جویی خواهد شد.

گزارش نموداری

از جذاب ترین قابلیت های گزارش گیری در نرم افزار حسابداری محک گزارش نموداری می باشد، این گزارش ها در قابل دایره ای، میله ای، خطی، نقطه ای و محیطی می باشد. شما می توانید مواردی همچون گزارش فروش ماهانه و روزانه را بصورت نموداری ببینید.

گزارش خالص دریافت ماهانه، گزارش خالص فروش روزانه، گزارش خرید ماهانه و روزانه، گزارش چک های دریافتی ماهانه و روزانه، گزارش چکهای پرداختی ماهانه و روزانه را میتوانید به هر شکل نمودار مشاهده نمایید.

نرم افزار حسابداری محک-گزارش نمودار

وقایع کاربران

در شبکه های کامپیوتری یک مبحث امنیتی وجود دارد که در آن کاربران با سیاست های خاصی مدیریت می شوند، البته این موضوع در شبکه هایی که توسط یک سرور مدیریت می شوند و تحت دامین می باشند وجود دارد.

به این صورت که تمامی کاربران نام کاربری و پسوورد اختصاصی خود را دارند و در هر کجای شبکه و هر کامپیوتری در شبکه با این دسترسی می توانند وارد شوند و نکته این است که تمامی فعالیت های آنها ثبت می شود.

اگر کسی عمدا یا سهوا باعث بوجود آمدن مشکلی روی سیستم شود کاملا قابل پیگیری است و مشخص است که چه کسی چه اقدامی را انجام داده است، نرم افزار حسابداری محک این قابلت بسیار مهم را ارائه داده است.

شما می توانید برای هر شخص یک نام کاربری و پسورد اختصاص دهید که البته کاربر قادر خواهد بود پسورد یا همان کلمه عبور خود را تغییر دهد، همچنین می توانید برای کاربر دسترسی را تعیین کنید که به عنوان مثال فقط بتواند فاکتور فروش را ثبت کند.

این بدین معنی است که کاربر جز قسمت ثبت فاکتور فروش به بقیه قسمت های برنامه دسترسی نخواهد داشت و هیچ دخل و تصرفی در قسمت های دیگر نرم افزار حسابداری محک نمیتواند انجام دهد.

اکنون مدیر می تواند در قسمت گزارش ها وقایع کاربران را مشاهده نماید و تمام تغییرات، ثبت و ایجاد هایی که یک کاربر در برنامه انجام داده است را ببیند و در صورت نیاز اقدامات بعدی را در مورد کاربر انجام دهد.

نرم افزار حسابداری محک-وقایع کاربران

تحلیل گر

افزورنه یک بار مصرف تحلیلگر گزارش بررسی تمامی اتفاقاتی که وارد نرم افزار حسابداری محک شده باشد را به صورت نمودار، گراف و جداول ارائه می دهد، شما از طریق داده هایی که در نمودار های تحلیلگر بصورت آماری نمایش داده می شود میتوانید تمامی کارکرد خود را بررسی کنید.

معمولا کسب و کار ها زمانی که در تجارت خود به مشکلی بر میخورند و احساس می کنند روال کار به درستی انجام نمیشود یا درآمد متناسب با کار کرد خود ندارند از تحلیلگر استفاده می کنند.

با این تحلیل آماری که نرم افزار حسابداری محک ارائه می دهد می توان تمامی مشکلات موجود در سیستم کاری را مشاهده و مورد بررسی تکنیکال قرار داد و پس از شور و مشورت راهکار مناسب را برای برطرف کردن آن پیدا کرد.

بدون شک حتی در صورتی که مشکلی در کسب و کار نباشد و همه چیز سرجای خود باشد(درآمد متناسب با کارکرد) این تحلیل روی عملکرد یک ساله هر تجارتی لازم و ضروری می باشد، چرا که می تواند باعث بهبود روند کاری و رشد هر کسب و کار باشد.

نرم افزار حسابداری محک-تحلیل گر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست