نرم افزار حسابداری محک

در این نوشته قصد داریم در مورد گزارش گیری های موجود در برنامه محک توضیحاتی را ارائه دهیم چرا که یکی از مهمترین دغدغه های مدیران گزارش گیری و بررسی آن می باشد.

گردش اشخاص

یکی از مهمترین گزارش های نرم افزار حسابداری محک بررسی میزارن خرید و فروش و محاسبه مبالغ و کالای منتقل شده بین اشخاص می باشد، این گزارش ها در دسترسی سریع نسبت به بدهی و بستانکاری شخص بسیار کمک می کند.

از سوی دیگر شرکت ها، تولیدی ها و فروشگاه ها سیاست های خاص خود را در مورد مشتریان اعمال می کنند، به عنوان مثال در گزارش سه ماهه اشخاص کسانی که از یک مبلغ تعیین شده بیشتر خرید کرده باشند یک کد تخفیف یک ماهه ده درصدی دریافت می کنند.

و یا میزان بدهی یک شخص را باید در نرم افزار حسابداری محک گزارش گیری کرد و جهت وصول آن اقدامات لازم را انجام داد.

گزارش صندوق

صندوق در کسب و کار های مختلف استفاده های متفاوتی دارد و بیشتر در پایان سال کاربرد دارد و گزارش سالیانه را تکمیل می کند، اما در یکسری کسب و کارها مانند فروشگاه های مواد غذایی، پول نقد از مشتریان خود دریافت می کنند.

گزارش صندوق برای این مدل از کسب و کار ها خیلی موثر می باشد و گاهی نیاز دارند روزانه گزارش صندوق را از نرم افزار حسابداری محک دریافت کنند و آنرا مورد  بررسی قرار دهند.

نرم افزار حسابداری محک - گزارش گیری

گزارش موجودی کالا

تصور کنید شما یک فروشگاه دارید و قرار است اجناسی را که از تولید کننده بخرید و در فروشگاه خود بفروشید، حال شما باید بدانید چه چیزی را و به چه تعداد موجود دارید که از آن کالا دوباره خرید نکنید.

(این موضوع در مورد کالاهای مصرفی که تاریخ انقضا دارند مهم تر است)به راحتی و در گزارش موجودی کالا که نرم افزار حسابداری محک در اختیار شما می گذارد می توانید این موجودی را دریافت کنید و با توجه به نیاز فروشگاه خود کالاها را از تولید کننده بخرید.

همچنین این موضوع در زمان فروش هم به کمک شما می آید، زمانی که شخصی میخواهد از شما کالایی را بخرد ابتدا شما باید چک کنید که ایا ازین کالا به تعدادی که مشتری نیاز دارد موجود دارید یا خیر.

گزارش بانک

یقینا هر کسب و کاری حساب های بانکی را برای ارائه خدمات و سرویس های خود و یا فروش محصولات دارد، که البته باید گفت حداقل یکی و گاها اگر یک بیزینس دارای دپارتمان های مختلف باشد برای هر کدام از آنها یک حساب بانکی مجزا دارند.

مراودات مالی که در این کسب و کار ها چه خرید و چه فروش باشد از طریق حساب بانکی انجام می پذیرد در نرم افزار حسابداری محک ثبت می شود و سپس می توان برای هر حساب به طور مجزا گزارش گرفت.

این موضوع به جز اینکه برای اطلاع و سپس بررسی مراودات مالی بانکی صاحبان کسب و کار بسیار حائز اهمیت است کاربرد های دیگری هم دارد، به عنوان مثال می شود تاییدیه پرداخت مشتری خاصی را گزارش گیری کرد و یا رسید صادر کرد.

نرم افزار حسابداری محک - گزارش گیری

گزارش فروش ویزیتوری

ویزیتور ها به دلیل اینکه اکثر به صورت پورسانتی کار می کنند لذا با توجه به قواعد و قوانینی که توافق کرده اند محاسبه پورسانت آنها دقت بیشتری را میطلبد نرم افزار حسابداری محک به خوبی از عهده این کار بر آمده است.

جدای ازینکه به راحتی میتوان میزان پورسانت ویزیتور ها را محاسبه کرد می شود گزارش دقیقی از میزان آن را دریافت کرد، این موضوع بیش از هر چیز دیگری در شفاف سازی موثر است و طبق این گزارش می توان به راحتی مقایرت ها را بررسی کرد.

گزارش گردش درآمد

بدون شک هر شغل و کاری در وحله اول برای کسب درآمد راه اندازی می شود و همیشه این مهم است که هزینه ها، تامین نیروی کار، میزان استفاده از منابع مالی و… چند درصد از میزان درآمد را در بر می گیرند.

و در واقع تلاش بر این می شود که یک تعادلی بین آنها برقرار گردد، به همین دلیل همیشه باید اطلاع دقیقی از میزان درآمد را بدست آورد. در نرم افزار حسابداری محک، شما به راحتی می توانید گزارش دقیقی از میزان درآمد خود بدست آورید.

با بررسی دقیق این گزارش ها میتوانید میزارن هزینه هایی که باید انجام شوند را مدیریت کنید و به تعادل برسانید. همین موضوع در مورد گزارش گردش هزینه هم صادق است و این گزارش را هم به راحتی می توانید از نرم افزار حسابداری محک دریافت کنید.

نرم افزار حسابداری محک - گزارش گیری

گزارش سود

این گزارش مکمل گزارش گردش درامد می باشد، البته باید بدانید این دو در جزئیات کاملا متفاوت هستند و لی در کنار هم قرار گرفتن آنها در بررسی نهایی بسیار به کار می آید، چرا که شما باید بدانید چه مقدار از درآمدی که داشتید سود است.

در شغل های مختلف میزان درصد سود متفاوت است، به عنوان مثال در داروخانه ها میزان 12 درصد سود مصوب دارند، حال تصور کنید در یک شغل دیگر 100 کالایی وجود دارند که فروشنده آنها را ارائه می دهد و روی هر کدام درصد سود متفاوتی می گیرد.

نرم افزار حسابداری محک به راحتی این سود را به تفکیک محاسبه می کند و گزارش دقیقی هم از آن ارائه می دهد.

گزارش کلی اشخاص به تفکیک عملیات

یکی از گزارش های خیلی جذاب و کاربردی در نرم افزار حسابداری محک این نوع گزارش گیری می باشد، شما می توانید یک گزارش کلی از یک شخص چه خریدار و چه فروشنده بگیرید با این شرایط که تصمیم بگیرید که فقط گزارش های فروش را به شما بدهد و یا گزارش های خرید و میزان بدهی و …

این موضوع خیلی راحت و سریع اتفاق می افتد، تصور کنید شما نیاز دارید بدانید به یک مشتری چه میزان و با چه مبلغی اجناس را فروخته اید و مجموع فروش چه مبلغی می باشد.

با این امکان نرم افزار حسابداری محک حتی می توانید مشتری های خود را دسته بندی کنید و در دادن درصد تخفیف، آشانتیون و یا اعتباری کار کردن دسته بندی کنید، به عنوان مثال وقتی یک مشتری میخواهد اعتباری کار کند و یا پرداخت بلند مدت داشته باشد اولین چیزی که در ذهن شما می آید میزان خرید و نحوه پرداخت مشتری می باشد.

نرم افزار حسابداری محک - گزارش گیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست