نرم افزار حسابداری محک

عملیات

از دیگر بخش اصلی نرم افزار حسابداری محک عملیات می باشد که در واقع پس از ثبت اطلاعات در برنامه می توانیم آنها را در این قسمت به اجرا درآوریم و بصورت عملیاتی از آنها استفاده کنیم.

فاکتور فروش

قطعا زمانی که می خواهید کالایی یا خدماتی را ارائه دهید جهت دریافت هزینه و اجرت آن باید فاکتوری را به مشتری ارائه دهید که بر اساس آن ریز خدمات و یا کالا ها را شفاف مشاهده کرده و در نهایت مبلغ آن را پرداخت نماید، این بخش از نرم افزار حسابداری محک به شکلی طراحی و برنامه ریزی شده است که هر شخص بتواند به راحتی یک فاکتور را صادر کند، چرا که این قسمت به شدت کاربردی می باشد.

حتی نرم افزار حسابداری محک این امکان را به شما می دهد تا فاکتور مورد نظر خود را بتوانید به نحوی که خودتان علاقه دارید طراحی کنید، زمانی که می خواهید یک فاکتور صادر کنید ابتدا باید خریدار را مشخص نمایید، در قسمتی که میخواهید خریدار را انتخاب کنید میتوانید از اطلاعاتی که از قیل در نرم افزار حسابداری محک وارد کرده اید استفاده کنید و یا اگر خریدار را قبلا در نرم افزار ثبت نکرده این در همین صفحه امکان ثبت خریدار جدید را به شما ارائه می دهد.

پس از اینکه کد خریدار را وارد کردید نوبت به ثبت خرید و یا درآمدی میرسد که میخواهید بابت آن پول دریافت کنید، پس باید در همین صفحه از نرم افزار حسابداری محک وارد قسمت انتخاب درآمد و یا انتخاب کالا شوید و گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید، مانند بخش قبل در صورتی که کالا یا درآمد از قبل تعریف نشده است، می توانید در همین قسمت گزینه جدید را در پایین صفحه سمت راست بزنید و کالا یا درآمد مورد نظر خود را ثبت کنید.

نرم افزار حسابداری محک-درآمد

چاپ فاکتور فروش

پس انجام مراحل ذکر شده می توانید فاکتور را ذخیره کنید و برای چاپ آن در نرم افزار حسابداری محک اقدام نمایید، در قسمت تنظیمات چاپ می توانید تغییرات مورد نظر خود را بسته به نوع پرینتر یا اندازه صفحه اعمال کنید، درتب اول یعنی مشخصات برگه چاپ و در قسمت فایل چاپ، چندین قالب آماده وجود دارد که می توانید بر اساس نیاز خود انتخاب کنید، عناوینی مانند، فاکتور فروش قالب اولیه، فاکتور فروش قالب بهینه شده، فاکتور فیش عادی/حرارتی، فاکتور رسمی اداره دارایی، حرارتی بدون هاشور با قلم درشت، حرارتی مخصوص سوپرمارکت برای مشتریان محک، حرارتی با قیمت مصرف کننده و سود شما از خرید و فاکتور فروش قالب اولیه تک جزئیات سریالی.

هر یک از انواع فایل های چاپ تنظیماتی همانند اندازه که میتوان آن را روی A4, A5 و یا اندازه دلخواه که بنابر نیاز میتوانید عدد را انتخاب و در آن وارد نمایید، قسمت بعد جهت کاغذ می باشد که عمودی، افقی را میتوانید انتخاب کنید، در بخش پایین تر تنظیمات چاپ نرم افزار حسابداری محک فاصله های اطراف نوشته ها را از لبه ها می توانید تعیین کنید، عرض کاغذ و حتی میتوانید مشخص کنید کدام سمت برگه پرینت گرفته شود.

یک قابلیت دیگر هم در این صفحه وجود دارد که مختص رستوران ها می باشد که اگر چک مارک آنرا انتخاب کنید شماره فیش را نیز چاپ می کند و همینطور در گزینه بعد شماره صندلی را هم چاپ می کند تا مشتری دقیقا بداند چه شماره ای از صدلی های رستوران را به او اختصاص داده اند. البته این دو قسمت اخر در نرم افزار حسابداری محک برای پرینتر های حرارتی می باشد.

نرم افزار حسابداری محک-مشخصات برگه
سربرگ فاکتور فروش

در تب بعدی این قسمت از نرم افزار حسابداری محک می توانید سربرگ را تعریف کنید و یا تصمیم بگیرید که اصلا سربرگ داشته باشید یا خبر، که با انتخاب چک مارک اول این صفحه می توانید این کار را انجام دهید. در بخش اول عنوان فاکتور را تعریف می کنید، در قسمت بعدی مشخصات موسسه که میتواند نام، آدرس، تلفن های تماس، کد پستی، شماره اقتصادی و… باشد و بعد از آن مشخصات خریدار که میتواند کد، عنوان، شماره تماس، آدرس و… باشد را وارد می کنید، و در نهایت می توانید چک مارک چاپ تاریخ فاکتور، چاپ بارکد فاکتور، چاپ تاریخ وصول و چاپ مرکز هزینه را بنابر نیاز خود انتخاب کنید و یا آنرا از حالت انتخاب خارج نمایید.

تنظیمات نمایشی

در این تب می توان تاریخ چاپ، ساعت چاپ، خط بین سطرها، ارم محک و حاشیه را چک مارک زد تا در چاپ نمایش داده شوند یا خیر، کمی پایین تر میتوان گزینه هایی همچون چاپ قسمت مصرف کننده، چاپ تخفیفات سطری، چاپ مبالغ واحد و کل سطر(فاکتور سیستم)، چاپ کد سطر، چاپ سریال/جزئیات کالا، چاپ مقدار ناخالص را چک مارک زد، همچنین میتوان عنوان امضاء کنندگان زیر فاکتور را به شرح امضاء فروش، امضاء خریدار، امضاء تحویل گیرنده و حتی واحد را در این قسمت از نرم افزار حسابداری محک مشخص کرد.

در پایان تنظیمات نمایشی تنظیمات اختصاصی قالب های بهینه شده تحت عناوین نمایش کامل مشخصات موسسه در سربرگ فاکتور(مورد تایید اداره دارایی)، صرفه جویی در مصرف جوهر و نمایش جمع مبالغ و عناوین امضا کنندگان در ابتدا و انتهای هر صفحه و نهایتا سایز فونت متون وجود دارد که باز هم دست استفاده کننده از نرم افزار حسابداری محک را جهت انتخاب آنها باز گذاشته است.

نرم افزار حسابداری محک-نمایشی
تنظیمات زیر فاکتور

در تب بعدی از این قسمت نرم افزار حسابداری محک می توانید تصمیم بگیرید در بخش پایینی فاکتور چه اطلاعاتی درج شود، چاپ مبلغ کل فاکتور، چاپ تخفیف، جمع دریافتی، عوارض و مالیات، درصد تخفیف، مبلغ مانده فاکتور، کرایه و مبلغ قابل پرداخت گزینه هایی هستند که شما امکان انتخاب آنها را دارید و با زدن تیک چک مارک آنها می توانید انتخاب کنید در پایین صفحه پرینت وجود داشته باشند یا خیر.

در بند بعدی تنظیمات زیر فاکتور، نحوه پرداخت، مانده در تاریخ فاکتور، مانده نهایی، توضیحات انواع تخفیف ها و قسمتی تحت عنوان چاپ وزن بار با متن وجود دارد که در مقابل آن وزن بار نوشته می شود، لازم به ذکر است در صورتی که شما قصد دارید متنی را تحت عنوان توضیحات در پایان فاکتور اضافه کنید باید وارد تب بعدی از بخش تنظیمات پرینت نرم افزار حسابداری محک شده و متن مورد نظر خود را بنویسید.

نرم افزار حسابداری محک-زیر فاکتور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست