نرم افزار حسابداری محک

سری تجاری – فروشگاهی

سری های تجاری نرم افزار حسابداری محک در هر نسخه شامل تمامی موارد موجود در سری عمومی می شود و علاوه بر آن موارد خیلی زیادی را در دل خود گنجانده است.

 دلیل ارائه دو سری نرم افزار توسط گروه نرم افزاری محک این است که، سری عمومی مختص به کسب و کار های کوچک و متوسط می باشد اما سری تجاری برای کسب و کار های متوسط و بزرگ طراحی شده است.

با توجه به نیاز های متفاوت کسب و کار های فروشگاهی این نسخه در سطح بندی مختلفی ارائه شده است که نسخه عمومی دارای سه سطح و نسخه تجاری در چهار سطح می باشد.

کسب و کار های زیادی وجود دارند که در عرصه فروش در حال فعالیت هستند، با توجه به نوع فعالیت آنها نرم افزار مشخصی طراحی شده است، برای فروشگاه ها، شرکت ها و تولیدی ها و…

در این پست ما قصد داریم سری تجاری، نسخه فروشگاهی را مورد بررسی قرار دهیم، انواع سطوح آن را معرفی نموده و پشنهادات خود را جهت انتخاب نسخه مناسب برای شما عزیزان ارائه دهیم.

یکی از خدماتی که این نسخه از نرم افزار حسابداری محک ارائه می دهند عملیات بازرگانی می باشد که شامل قسمت های مختلفی است.

نرم افزار حسابداری محک-تکمیلی

ویزیتور

زمانی که بحث فروش کالا یا خدمات مطرح می شود نیاز به استفاده از ظرفیت های انسانی جهت مراجعه حضوری به مشتریان و فروش کالا به آنها می باشد، یکی از متداول ترین کارها که اخیرا هم بسیار جوابگوی نیاز های بخش فروش می باشد استفاده از ویزیتور است.

از جمله دغدغه های مدیران فروش این است که زمانی که ویزیتور ها به مشتری مراجعه می کنند، سفارشی را می گیرند و یا کالایی را میفروشند بصورت بروز و در لحظه مشاهده کنند.

از قابلیت های این نسخه از نرم افزار حسابداری محک این است که می شود داخل آن برای هر ویزیتور یک اکانت اختصاص داد تا میزان فروش او به هر شخص در برنامه ثبت شود، در این صورت تمامی مسائل مالی مربوط به آن شخص ویزیتور کاملا منسجم و سازماندهی شده می باشد.

میزان فروش ویزیتور، بدهی مشتری، سفارشات مشتری و حتی درصدی که ازین فروش به ویزیتور تعلق می گیرد به راحتی توسط نرم افزار حسابداری محک محاسبه میگردد. همچنین این نسخه امکان تعریف چندین ویزیتور را دارد.

نسخه ای از نرم افزار روی تبلت نصب می گردد و به برنامه اصلی لینک می شود، در این شرایط تمامی داده هایی که توسط ویزیتور در برنامه وارد می شود بصورت خودکار در سرور به روز رسانی می شود.

مبالغی که از فروش کالا از مشتری دریافت می شود می تواند به صورت نقدی، چک و یا واریزی به حساب باشد، برای هرکدام از موارد فوق در این نسخه از نرم افزار حسابداری محک گزینه ای تعبیه شده است، به عنوان مثال در صورت دریافت چک، مبلغ، شماره و تاریخ چک را در نرم افزار وارد می شود.

نرم افزار حسابداری محک

عملیات چک

امروزه استفاده از پول نقد بسیار غیر معمول می باشد، به خصوص زمانی که قرار است نقل و انتقال در مبالغ بالا اتفاق بیوفتد، به صورت معمول از چک و یا حواله بانکی استفاده می شود.

از قابلیت های نسخه فروشگاهی تجاری نرم افزار حسابداری محک ثبت چک و مدیرت آن می باشد، تمامی مراودات مالی که بصورت چکی اتفاق می افتد در برنامه ثبت می گردد، شماره، مبلغ، تاریخ، بانک و شعبه ارائه دهنده چک در برنامه ثبت می شود.

انسجام مدیریت چک ها باعث می شود در تاریخ مقرر پاس شوند و دریافت مبالغ آنها و یا پر کردن حساب در صورتی که چکی از شرکت به بیرون داده شده است در موعد مقرر انجام پذیرد و از مسائل و مشکلات پس از آن جلوگیری می شود.

چند انباره

از دیگر ویژگی های این نسخه از نرم افزار حسابداری محک این است که شرکت هایی که دارای چند انبار با کالای متفاوت هستند میتوانند انبار های خود را بصورت مجزا در برنامه ثبت کنند و در زمان فروش تصمیم بگیرند که کالا از کدام انبار خارج شود.

همچنین می توانند از یک انبار به انبار دیگر حواله بزنند و کالا را منتقل کنند.

نرم افزار حسابداری محک-گزارش

خروج و ورود اطلاعات از فابل اکسل

از دیگر قابلیت های این نسخه از نرم افزار حسابداری محک انتقال کل اطلاعات از کالا گرفته تا افراد از فابل اکسل می باشد، این اطلاعات را هم می توان در برنامه وارد(import) کرد و هم خارج(Export) کرد.

به عنوان مثال تصور کنید شما یک شرکت فروش لوازم یدکی دارید و از نرم افزار حسابداری محک استفاده می کنید، تمام کالا و قیمت های آن ها و همچنین مشتری های خود را در نرم افزار  وارد کرده اید.

حال برادر شما هم که دقیقا کسب و کارش مشابه شما می باشد و تمامی خدمات و محصولاتی که شما ارائه می دهید را در فروشگاه خود می فروشد همچنین قصد دارد  از همان نرم افزار حسابداری محک که شما استفاده می کنید تهیه نماید و استفاده کند.

 در این شرایط شما می توانید یک خروجی از کالا های خود را از برنامه گرفته و به برادر خود بدهید تا در نرم افزاری که تهیه کرده است وارد نماید. دیگر نیازی نیست که ایشان کالاهای فروشگاه خود را بصورت دستی وارد نرم افزار حسابداری محک نماید.

گزارش گیری از انبار و گردش انبار از دیگر مزیت های این نسخه می باشد.

همچنین زمانی که قصد دارید به یک تعداد خاصی از مشتریان خود تخفیف دهید همه آنها را در یک گروه قرار داده و به کل این گروه تخفیف دهید، برای تک تک آنها اعمال خواهد شد.

یکی از قابلیت های جالب این نسخه امکان تبدیل فاکتور فروش به فاکتور خرید و بلاعکس می باشد، این کار باعث افزاریش سرکت و جلوگیری از اتلاف وقت در ایجاد فاکتور می شود.

چاپ و تولید بارکد

این مورد در فروشگاه ها و علی الخصوص فروشگاه های بزرگ بسیار کاربردیست، تصور کنید شما تمام مشخصات و قیمتش هر کالا را به راحتی و با یک اسکن توسط بارکد خوان در کسری از ثانیه مشاهده می کنید.

کافیست هر کالا را بک بار در نرم افزار حسابداری محک تعریف کرده و بارکد آنرا به نرم افزار اعلام نماییم.

اگر شما کالایی را زیاد خریدید و قیمت آن تغییر کرده چه باید کرد، در این موارد نرم افزار قسمتی دارد که می توان باکد تولید کرد، حتی شما می توانید برای تمامی کالاهای خود بارکد اختصاصی خود را چاپ کنید.

نرم افزار حسابداری محک-ویزیتوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست