نرم افزار حسابداری محک

سری تجاری – تولیدی

این نسخه از نرم افزار حسابداری محک شامل بسیاری از مواردی که در سری تجاری فروشگاهی و شرکتی وجود دارد می شود، در صورت تمایل روی اسامی نسخه ها کلیک نمایید.

عملیات بازرگانی

در ابتدا باید بدانید تمامی امکاناتی که در سری عمومی نرم افزار حسابداری محک و در قسمت عملیات بازرگانی می باشد بصورت کامل در سری های تجاری نیز وجود دارد.

از قابلیت های بسیار عالی این نرم افزار امکان ثبت طرح های تشویقی فروش و اعمال اتوماتیک تخفیفات فروش و همچنین اشانتیون ها در مورد کالاهای تولیدی شما می باشد.

تصور کنید شما شلوار جین  مانتو تولید می کنید، حال تصمیم می گیرید به مانتو ها شلوار های تولید شده رنگ آبی 10 درصد تخفیف بدهید و همینطور هر شخصی که ازین کالا خرید کند یک کلاه هم اشانتیون بگیرد.

این موردی است که به راحتی می توانید در نرم افزار حسابداری محک اعمال نمایید و به کالای خاصی که مد نظر شما است تخصیص دهید.

نرم افزار حسابداری محک-تولیدی

تولید چند مرحله ای

در این قسمت امکان ثبت فرمول چند مرحله ای وجود دارد، به عنوان مثال برای تولید شدن هر قسمت از کالا یک فرمول وجود دارد، تصور کنید میخواهیم یک مانتو رنگ آبی را تولید کنیم.

 ابتدا یک فرمول برای تولید رنگ آبی با میزان شفافیت یا تیرگی مد نظر که به میزان مشخصی از رنگ های مختلف در آن استفاده می شود، ثبت می کنیم و مطابق آن رنگ را تولید می کنیم.

در مرحله بعد به همین شکل فرمول متقال پارچه بر اساس میزان حجم، جنس، ضخامت و نوع نخ را ثبت و در نهایت پارچه را تولید می کنیم.

حال ما پارچه و رنگ و متعلقات یک مانتو(دکمه، پولک و…) را طبق فرمول تولید مانتو در نرم افزار حسابداری محک ثبت و تولید کرده ایم، در این مرحله میزان موارد مورد نیاز و همچنین ضایعات تولید را طبق فرمول به دست می آوریم.

این دقیقا یک مدیریت منسجم در خط تولید است که این مهم را به راحتی با نرم افزار حسابداری محک بدست می آوریم.

گزارش برآورد تولید

یکی از مهمترین گزارشاتی که در این سطح ار نرم افزار حسابداری محک وجود دارد گزارشات تولید می باشد.

بر طبق این گزارشات ما می توانیم برآورد های تولید را تحلیل نموده، هزینه های سربار تولید، بهای تمام شده تولید و مشخصات فنی تولید هر کالا را مورد بررسی قرار دهیم.

 این موضوع در میزان سود دهی، مشخص شدن اشتباهات تولید و بهتر شدن عملکرد تولید و همچنین پیدا کردن یک راه و روش مناسب جهت تولید بسیار سودمند و مفید می باشد.

از نقطه قوت های نرم افزار حسابداری محک یکپارچه و منسجم بودن آن در حین تولید می باشد، توضیح اینکه شما در تولید همزامان با ثبت فاکتور فروش داشته باشید که این موضوع نشان لز در دسترت بودن امکانات برنامه و سرعت عمل می باشد.

نرم افزار حسابداری محک-تولید چند مرحله ای

ثبت سفارشات

یک مدیر قوی و برنامه محور همیشه باید بداند در روزهای پیش رو با چه مواردی مواجه خواهد شد، به عنوان مثال یک تولیدی باید بداند چه میزان از تولید را باید انجام دهد، چه مقداری از اجناس او پیش خرید شده اند و…

نرم افزار حسابداری محک در این مورد امکان ثبت سفارشات را در برنامه تدارک دیده است، تمامی سفارشات، زمان مقرر و میزان آنها در برنامه ثبت می شود، پس کاملا مدیران تولیدی را از میزان مورد نیاز تولید آگاه می سازد.

در این صورت یک برنامه ریزی دقیق صورت می گیرد و به همین دلیل کالاهای سفارش داده شده توسط مشتری در زمان مقرر و دقیقا به میزان درخواستی بدست وی خواهد رسید.

حسن دیگر این موضوع این است که مدیران یک تولیدی را کاملا نسبت به هزینه های سربار تولید و حتی هزینه نیروی انسانی در تولید یک یا گروهی از کالای مشخص آگاه می سازد.

نرم افزار حسابداری محک-سفارشات
سیستم دارایی ثابت

از قابلیت های بسیار جالب این نسخه از نرم افزار حسابداری محک استهلاک گیری می باشد.

به این صورت که هر تولیدی یک سری ابزار برای تولید محصولات خود دارد، دستگاه هایی که مختص به همان صنف تولیدی می باشد، این ماشین ها و دستگاه ها هر سال تحلیل می روند و اصطلاحا مستهلک می شوند.

طبیعاتا این مستهلک شدن دستگاه ها در میزان سود سالیانه تولیدی موثر است، نرم افزار حسابداری محک میزان هزینه و استهلاکی که به دستگاه ها وارد شده و همچنین هزینه ارتقاء، تعمیر و یا جایگزینی دستگاه ها را محاسبه می کند.

 در نهایت ما میتوانیم به یک عدد سود واقعی تولیدی دست یابیم و برنامه های مدیریتی – تولیدی آتی را مشخص و به صورت حرفه ای طراحی کنیم.

انبار داری

انبار داری در تولیدی راه روش خاص خود را میطلبد، در تولیدی ما باید یک انبار مختص به مواد اولیه و یک انبار مختص به محصول و یک انبار مربوط به فروش داشه باشیم.

شاید این انبار ها از لحاظ مکانی در یک مکان مستقر باشند اما از نظر حسابداری باید کاملا تفکیک شده و دارای انبارهای مجزا باشند.

به این صورت که مواد اولیه خریداری می شود و در انبار مواد ثبت می کردد، سپس ارسال به تولید می شود و پس از تولید، محصول وارد انبار محصول می گردد و جهت فروش وارد انبار فروش می گردد.

تمامی این پروسه در نرم افزار حسابداری محک ثبت می گردد، که این پروسه باعث می شود بدست آوردن بها تمام شده تولید با حداقل اشتباه بدست آید.

نرم افزار حسابداری محک-انبارداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست