نرم افزار حسابداری محک

بروز رسانی

گروه نرم افزاری محک همیشه در تکاپوی بهینه کردن برنامه و ایجاد موارد جدید مورد نیاز و درخواستی مشتریان خود می باشد.

ازین رو هر چندوقت نرم افزار حسابداری محک نیاز به بروز رسانی دارد تا موارد جدیدی که در آن ایجاد شده است در برنامه اعمال شود.

بروز رسانی های نرم افزار می تواند شامل مواردی باشد که ظاهر برنامه را تغییر می دهد و یا در قسمت های مختلف حسابداری و یا موارد عملیاتی اعمال می شود.

همچنین گروه نرم افزاری محک این انعطاف پذیری را دارد که به درخواست های مشتریان خود در نرم افزار تغییر ایجاد کند، گاهی در یک صنف خاص یک موردی بسیار می تواند در امور حسابداری آن صنف کمک کند ولی در نرم افزار محک وجود ندارد.

اگه این مورد را به گروه نرم افزاری محک اطلاع دهند آنگاه قسمت مورد درخواست را در نرم افزار ایجاد می کند، البته باید این موضوع را هم در نظر گرفت که کار آسانی نیست و هزینه زیادی را هم می طلبد.

و اما اگر این بروز رسانی ها انجام شد، کاربر چطور آنها را دریافت کند، اپدیت کردن نرم افزار حسابداری محک چندین راه دارد که آنها را برای شما آموزش خواهیم داد.

بصورت مستقیم

در روش اول برنامه را باز می کنید و در قسمت امکانات گزینه ای به نام بروز رسانی اینترنتی وجود دارد، که اگر این گزینه را انتخاب کنید در یک پنجره جدید اطلاع می دهد که جهت بروز رسانی برنامه بسته می شود و از شما تاییدیه میخواهد.

در صورتی که شما این موضوع را بپذیرید به صفحه جدیدی هدایت می شوید که در آن نسخه فعلی نرم افزار حسابداری محک که روی سیستم شما نصب است را نمایش می دهد.

و اما در زیر آن بخش ورژن هایی از نرم افزر که برای بروز رسانی مجاز هستند را نمایش می دهد. طبیعتا بهتر است آخرین نسخه ای که برای شما در دسترس است را انتخاب نموده و بروز رسانی را انجام دهید.

بروز رسانی Command Prompt

در این روش از فایلی که در محل نصب برنامه محک وجود دارد استفاده می کنیم. به این صورت که وارد پوشه ای که برنامه محک در آن نصب شده می شویم، بصورت پیش فرض به نام Mahak Software Consultant است.

سپس وارد پوشه tools  می شویم و در این صفحه فایلی به نام RepairFiles.bat را پیدا کرده و اجرا می کنیم. بلافاصله صفحه ای در  Command prompt باز می شود و سپس صفحه به روز رسانی نرم افزار حسابداری محک مانند روش اول باز می شود.

نرم افزار حسابداری محک-بروز رسانی
نرم افزار حسابداری محک

بروز رسانی اینترنتی

در این روش وارد پوشه ای که نرم افزار حسابداری محک نصب شده است می شوید، در واقع در همان محلی که فایل RepairFiles.bat قرار داشت، و گزینه InternetUpdate را باز میکنیم و مراحل آپدیت را پیش می رویم.

اگر نرم افزار حسابداری شما به روز باشد آیا این فایل های مختص به بروز رسانی استفاده دیگری دارند؟

پاسخ بله است، گاهی اوقات در اجرا شدن برنامه مشکلاتی به وجود می آید که یاید جهت رفع آنها از RepairFiles.bat استفاده کرد تا اگر فایلی دچار اختلال است آنرا اصلاح کند.

یک نکته دیگر در مورد بروز رسانی وجود دارد و آن اینکه اگر شما از قفل سخت افزاری استفاده می کنید و قصد این را دارید که نرم افزار حسابداری محک خود را از روی یک سیستم به سیستم دیگری منتقل کنید.

بعد از طی پروسه غیر فعالسازی نرم افزار روی سیستم قدیم باید این موضوع را بدانید که اگر نسخه قبلی که استفاده میکردید بروز بوده باشد، در سیستم جدید هم باید قبل از فعالسازی نسخه نرم افزار محک که نصب کردید را بروز رسانی کنید.

در این روش یعنی بروز رسانی قبل از فعالسازی تنها باید از فایل InternetUpdate که در بالا توضیح دادیم استفاده کنید، پس از نرم افزار حسابداری محک خود را فعالسازی کنید.

نرم افزار جسابداری محک-اپدیت
نرم افزار جسابداری محک-اپدیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست