نرم افزار حسابداری محک – افزونه ها

با توجه به سیاست کاری گروه نرم افزاری محک مبنی بر مناسب بودن قیمت محصولات، برخی از امکانات نرم افزار بصورت پلاگین های جداگانه ارائه شده اند و در صورت نیاز می توان آنهار را تهیه و به نرم افزار اضافه کرد.

در این نوشته قصد داریم این افزونه ها را معرفی و در مورد آنها توضیحاتی ارائه دهیم.

افزونه قابلیت شبکه

کسانی که قصد دارند یک نسخه از نرم افزار حسابداری محک را خریداری کنند و آنرا بین چند کامپیوتر به اشتراگ بگذارند باید این افزونه را تهیه نمایند و به نرم افزار خود اضافه نمایند.

تصور کنید شما یک تولیدی دارید و یک کارمند که فاکتورها را وارد نرم افزار می کند، یک کارمند دیگر چک ها را وارد می کند و یک کارمند هم قسمت سفارشات برنامه را کنترل می کند.

حال شما یک نرم افزار حسابداری محک دارید و سه کارمند که روی آن کار میکنند، لذا شما باید دو کاربر دیگر تحت شبکه خریداری کنید.

می توان نرم افزار حسابداری محک را روی یک سیستم به عنوان سرور نصب کرد و دیگر کاربران به صورت کلاینت به نرم افزار متصل گردند.در واقع دو کامپیوتر از طریق شبکه به سروری که نرم افزار حسابداری محک روی آن نصب شده است متصل می گردند.

افزونه بازارا

این افزونه مختص به کسانی است که سایت فروشگاهی دارند، فرض کنید شما فروشنده کالا الکترونیکی در سابت خود به صورت آنلاین هستید، وقتی قیمت یک کالا تغییر می کند کار سختی است که یک بار در نرم افزار حسابداری محک و یک بار در سایت قیمت را تغییر دهید.

برای حل این مشکل گروه نرم افزاری محک این افزونه را ارائه داده است و زمانی که شما در نرم افزار حسابداری محک قیمت یک کالا را تغییر می دهید در سایت شما هم این قیمت تغییر کرده و آپدیت می شود.

نرم افزار حسابداری محک - بازارا

افزونه حقوق و دستمزد

این مورد هم یک افزونه هست که بیشتر شرکت  ها و فروشگاه های بزرگ که تعداد کارمندان قابل توجهی دارند و آنها را بیمه کردند استفاده می شود این مورد را در نرم افزار حسابداری محک سری تجاری شرکتی کاملا توضیح داده ایم.

افزونه کالر آیدی

این مورد دیکی از افزونه های بسیار جذابی می باشد که به نرم افزار حسابداری محک اضافه می شود. کاربرد کالر آیدی به این صورت است که شما تمامی اطاعات مشتریان خود را در نرم افزار وارد میکنید.

و با این افرونه و لینک شدن آن به خط تلفن شما، وقتی مشتریان با شما تماس میگیرند برنامه محک اطلاعات کاملی از شخص تماس گیرنده (به شرط اینکه مشتری شما بوده و اطلاعات او را در نرم افزار وارد کرده باشید).

به شما نمایش میدهد، ینی شما در کسری از دقیقه متوجه می شوید چه کسی با شما تماس گرفته و حتی میزان بدهی و بستانکاری این مشتری خود را به شکل یک پیغام پاپ آپ روی صفحه نمایش خواهید دید.

افزونه دارایی ثابت

هر کسب و کاری دارای اموالی هست که خریداری شده اند و در واقع همان اموال ثابت محسوب می شوند، بعضی ها محلی که کار خود را در آن راه انداخته اند خریداری کرده اند و لذا این جزء دارایی ثابت می باشد.

ویا وسائلی مثله میز و صندلی و… که مصرفی نیستند، ولی این قابلیت در نرم افزار حسابداری محک بیشتر در زمانی به کار میاید که این وسایل به مرور زمان مستهلک می شوند.

شما یک تولیدی را تصور کنید که چندین دستگاه را خریداری کرده اند، حال به مروز زمان این دستگاه ها نیاز به تعمیر دارند و طبیعتا پس از مدتی از ارزش آنها کم می شود.

نرم فزار حسابداری محک به کمک این افزونه مدیریت این موارد را انجام می دهد و این موضوع بسیار در محاسبه سود و زیان سالیانه کسب و کار شما تاثیر دارد.

نرم افزار حسابداری محک - دارایی ثابت

سیستم چند ارزی

بسیاری از کسب و کار ها وارد کننده یا صادر کننده هستند، لذا در خرید و فروش خود همیشه از ریال استفاده نمی کنند و باید از ارز استفاده کنند، نرم افزار حسابداری محک به کمک این افزونه محاسبات ارزی شما را مدیریت می کند.

حتی این افزونه این قابلیت را دارد که چندین ارز را مدیریت کند، دلار، یورو، درهم و…

سفارش گیر همراه

این افزونه مربوط به ویزیتورها می باشند و بیشتر مورد کاربرد در شرکت هایی می باشد که پخش مویرگی دارند، یک نرم افزار می باشد که روی موبایل و یا تبلت نصب می شود.

ویزیتورها زمانی که فروشی را ثبت می کنند در همان زمان بصورت آنلاین برای واحد بازرگانی ارسال می شود و بعد از طی مراحل پرداخت به انبار فرستاده شده و کالا برای مشتری ارسال می شود.

نرم افزار حسابداری محک - سفارش گیر

تحلیل گر

این افرونه در نرم افزار حسابداری محک به این صورت کار می کند که تمامی حساب ها را چک می کند و بصورت گراف و نمودارهای تحلیلی خروجی در اختیار شما می گذارد.

این موضوع بسیار به مدیران کسب و کارها کمک می کند تا موارد مالی خود را تحلیل کنند، این امور در بعضی کسب و کارهای بزرگ توسط واحد برنامه و بودجه انجام می شود.

سامانه فروش

این افزونه در فروشگاه ها استفاده می شود و برنامه حسابداری محک را به صندوق فروشگاهی لینک می کند، در صندوق فروشگاهی به راحتی کالا ها را انتخاب می کنید و بعد از فروش دستگاه فاکتور را صادر و نهایتا چاپ می کند.

این موضوع با استفاده از یک بارکد خوان ساده تر هم می شود و به راحتی همه کالاها را به جای ورود دستی در هر فروش توسط بارکد خوان به فاکتور اضافه می کنید. صندوق فروشگاهی را در یک نوشته به صورت کامل مورد بررسی قرار خواهیم داد.

افزونه های دیگری در نرم افزار حسابداری محک هستند که قبلا در معرفی سری ها و نسخه ها در نوشته های دیگر توضیح دادیم، مواردی مانند اتوماسیون، بایگانی اسناد و دبیرخانه، سیستم پروژه ها، چاپ و تولید بارکد و قابلیت چند شرکتی.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع سری ها و نسخه های ارائه شده در نرم افزار حسابداری محک اینجا کلیک کنید، در این صفحه تمامی نسخه های ارائه شده این نرم افزار توسط گروه نرم افزاری محک موجود می باشد.

نرم افزار حسابداری محک - پیامک رسان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست